Připojení a služby

Internet
Pomocí programů v PC lze prohlížet stránky , nakupovat, chatovat, sdílet video, odesílat poštu , sdílet fotografie , komunikovat textem, hlasem i obrazem, hrát hry, hledat v jízdních řádech ...

VoIP - nejlevnější telefonování
Tato technologie nahrazuje klasické telefonní linky, ale ponechává princip volání pomocí čísla. K přenosu hlasu využivá internetu a tudíž výstavba takové sítě je prakticky zadarmo. K jejímu provozu je třeba pouze inteligentnějšího zařízení umístěného u zákazníka. Buď se jedná o tzv. VoIP bránu ke které se připojí původní telefon či fax, nebo specializovaný VoIP telefon, který nabízí i nadstandartní funkce, jako je zobrazení čisla volajícího, konference, podržení hovoru na lince a pod. Jelikož neexistují žádné náklady s provozem takové sítě, mohou být hovory vedené v rámci VoIP zdarma, bez paušálu a nezávisle na tom zda máte zapnutý počítač. VoIP linky jsou součástí veřejného telefonního seznamu na internetu, nebo si vyzvedněte tištěné Zlaté stránky Olomoucký kraj.

Online půjčovna
Večer čekáte návštěvu, ale sejde s ní. Máte náladu na nějaký film ale v půjčovně mají zavřeno nebo venku zrovna prší...
Po pár kliknutí si z katalogu vyberete příslušný film a pustíte u vás doma bez toho aby jste museli někam chodit, riskovali poškození nebo ztrátu média či své zdraví v dešti.

Televize
Protokol IPTV je určen pro nasazení v sítích operátorů, kde bude mít k dispozici vyhrazenou přenosovou kapacitu. Funguje ovšem i ve veřejném Internetu - a právě přes něj si jej vyzkoušel Jiří Peterka a své dojmy shrnuje v článku QuickMedia: první dojmy z velkoobchodního IPTV.

Lokální síť
Vysokorychlostní robusní sítě jsou základním kamenem všech firem a stejně jako jim i vám umožní sdílet data mezi PC, takže si pro ně nebudete muset chodit s USB diskem či balíkem DVD, vytvářet společné projekty a hrát s přátely hry s velice rychlou odezvou.